نماینده مردم فهیم مشگین شهر
صفحات وبلاگ
آرشیو وبلاگ
نویسنده: مهندس نصرآبادی - ۱۳٩٦/٦/٢۳

ماینده مردم مشگین‌شهر در مجلس شورای اسلامی:

سازماندهی اشتغال موجب رونق و دستیابی به اقتصاد مقاومتی می‌شود
نماینده مردم مشگین‌شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: سازماندهی اشتغال و رفع بیکاری موجب رونق منطقه، ارزش افزوده بالا و دستیابی به اقتصاد مقاومتی در منطقه می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، ولی ملکی پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاح پروژه‌های کشاورزی در شهرستان مشگین‌شهر اظهار کرد: با استعدادیابی‌های به موقع می‌توان از تمامی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود منطقه در رونق اقتصادی و رفع معضل بیکاری قدم‌های مثبتی برداشت.

وی گفت: دستیابی به درآمد، بهره‌وری  و نگه داشتن جوانان در منطقه این است که راهکارهایی اندیشیده شود که به واسطه آن بتوانیم با محفوظ داشتن منویات مقام معظم رهبری حداکثر استفاده را از منابع خدادادی منطقه و جوانان با استعدادش ببریم.

نماینده مردم مشگین‌شهر در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: مشگین‌شهر یکی از مناطق مهم اقتصادی استان به شمار می‌رود که قابلیت‌ها و توانمندی‌های قابل ملاحظه‌ای در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و اجرای منویات مقام معظم رهبری در ارتباط با کار آفرینی دارد.

ملکی ادامه داد: قابلیت‌های گردشگری، صنایع تبدیل، تکمیلی ، اقتصادی و کشاورزی  در منطقه مشگین‌شهر منحصر به فرد است.

وی عنوان کرد: استفاده بهینه از این امکانات می‌تواند به بسیاری از مشکلات جوابگو باشد.

نماینده مردم مشگین‌شهر در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: منطقه مراد لو منطقه‌ای معتدل است که دامپروری در بعد صنعتی و بزرگ می‌تواند بسیار موفقیت آمیز باشد باید با ارائه مشوق‌های لازم و جذب سرمایه‌گذار زمینه‌های رشد و ترقی را در منطقه فراهم آوریم.

ملکی افزود: سازماندهی اشتغال و رفع بیکاری موجب رونق منطقه و ارزش افزوده بالا و دستیابی به اقتصاد مقاومتی در منطقه می‌شود.

وی یادآور شد: توجه به امر صادرات در تولید ات صنایع تبدیلی باید مورد توجه جدی قرار گیرد اقتصاد درون‌زا  و توجه به استعداد های بالقوه منطقه و تکیه بر توانمندی‌های داخلی می‌تواند زمینه دستیابی به صادرات و ارزآوری یا به عبارت دیگر برون گرا را در عمل به سرمنزل مقصود برساند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، یک واحد گاوداری صنعتی با 100 راس گاو مولد و تعداد کل 200 راس گله در روستای مازافای مشگین‌شهر به بهره‌برداری رسید. برای راه اندازی این واحد 2 میلیارد و دویست میلیون تومان تسیهلات پرداخت شده که سهم آورده متقاضی در این طرح 730 میلیون تومان است.

این واحد برای تعداد 10 نفر از جوانان بیکار منطقه ایجاد اشتغال کرده است که امید است با گسترش این واحدها قدم‌های موثری در آینده در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی برداشته شود.

نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :