مصرف انرژی در ایران بیش از سایر مناطق است/ضرورت ابلاغ الگوی مصرف

نماینده مردم مشگین شهر در مجلس:
مصرف انرژی در ایران بیش از سایر مناطق است/ضرورت ابلاغ الگوی مصرف
شناسهٔ خبر: 3935302 -شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۱

اردبیل – نماینده مردم مشگین شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: مصرف انرژی به ویژه برق در ایران بیش از سایر کشورها است و لازم است نسبت به مدیریت بهینه فرهنگسازی شود.

به گزارش خبرنگار مهر، ولی ملکی ظهر شنبه در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان اردبیل تصریح کرد: متأسفانه مصرف برق مورد بی‌توجهی است و همچنان حتی در ادارات مصرف لامپ‌های ۱۰۰ واتی مشاهده می‌شود.

وی با بیان اینکه در امر فرهنگ‌سازی مدیریت مصرف کم‌کاری شده است، اضافه کرد: این در حالی است که فرهنگ‌سازی می‌تواند به مدیریت مصرف و کاهش میزان مصرف بینجامد.

نماینده مردم مشگین شهر در مجلس شورای اسلامی خواستار ابلاغ دستورالعمل و الگوی کاهش مصرف به ادارات استان شد و بیان داشت: انتظار می‌رود استانداری میزان خاصی از کاهش مصرف را ابلاغ کند.

ملکی تأکید کرد: در کنار این مهم ضروری است صداوسیما نیز فرهنگ‌سازی مناسبی داشته و نسبت به نهادینه کردن فرهنگ صحیح مصرف اقدام کند.

وی با تأکید به ضرورت تبدیل مصرف بهینه به فرهنگ عمومی ادامه داد: ادارات نیز می‌بایست به ضرورت‌های مدیریت مصرف برق و گاز از جمله استفاده از انرژی‌های خورشیدی و تمهیدات لازم برای کاهش مصرف گاز توجه نشان دهند.

نماینده مردم مشگین شهر در مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به کمبودهای این شهرستان در زیرساخت‌های درمانی افزود: مشگین شهر در قبل و بعد از انقلاب تنها یک بیمارستان داشته و به تخت‌های آن ۳۰ مورد اضافه شده است.

به گفته ملکی در حالی که مسئولان بهداشت و درمان تعداد تخت‌های این بیمارستان را ۱۷۶ مورد عنوان می‌کنند، این بیمارستان ۹۶ تخت خواب دارد و لازم است حداقل ۸۰ تخت دیگر اضافه شود.

نماینده مردم مشگین شهر در مجلس شورای اسلامی همچنین سرنوشت اوراق قرضه پرداختی به ادارات را نگران کننده توصیف کرد و افزود: این اوراق فعلاً هزینه می‌شود و مشخص نیست در آینده چه سرنوشتی خواهند داشت.

/ 0 نظر / 14 بازدید